KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
*
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:03:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 22:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



